Azda okrem toho balkóna ...

Autor: Dana Árvayová (Dvořáková) | 20.3.2014 o 8:00 | Karma článku: 5,95 | Prečítané:  841x

Sedím u doktora na kontrolu a poslušne čakám kým na mňa príde rad. Kto čítal môj posledný článok (U doktora) vie, že sa v takejto situácii snažím tam celou svojou bytosťou nebyť. Každopádne nejaký výdobytok modernej doby, napríklad mobilný telefón napeckovaný množstvom vypimpovaných appiek (buhahaha, tí, z vás, ktorí nerozumejú nech sa idú pozrieť do Pelhřimova „ať víš do čeho jdeš"), to vie zabezpečiť.

 

A tak zúfalo, ale zaujato, listujem stránky dotykového mobilu a kukám čo by som tak otvorila. A keď už som na poslednej stránke, tak zrazu mi oči padli na už veľmi dlho nepoužitú, ale kedysi denne otváranú, ikonku - Poznámky. Hmmm, čo by tam takého mohlo byť? „Posledná poznámka" - otvor. A je tu príbeh. Dlhý príbeh. S poučným koncom.

„Dnes, v krásnu slnečnú nedeľu, nám ráno, o 08:15, vošiel cez otvorené balkónové dvere v detskej izbe holub, zatiaľ čo my sme spali v spálni prešiel si pokojne cez halu do tretej izby, sadol si na sedlo Jožinovho cesťáku, ktorý bol opretý na konci izby pri okne a vysral sa na drevenú skrinku, o ktorú bol bike opretý.

Poučenie na záver: Neopieraj bike o drevenú skrinku."

A príbehy pokračujú:

„Nie jeden sivý vlas, začína to byť kompletka."

„Jožino má zlaté ruky. Včera večer prinútil erárny firemný dáždnik, ktorý mi takmer zachránil polovicu hlavy od zmoknutia, ten zvyšok aj s celým telom prišiel domov jak handra, zložiť sa. Musíme kúpiť druhý."

„Smutné je, že všetky hodnoty majú svoje konce. Starého otca obľúbená reštaurácia, obľúbená preto, že nepoznal inú, teda okrem Natalky, kde chodili s „chalanmi" pravidelne na jedno deci strikouša, ale ani Natalka už nie je to čo bývala, je teraz čínska reštaurácia Slnko. Keď budem svojim deťom vysvetľovať, že tu kedysi sme v takej neduživej reštaurácii Florián slávili dedkovu sedemdesiatku, nebudú si to vedieť ani predstaviť."

„Predvčerom som videla geniálneho šoféra autobusu. Čierne rifle, biela košeľa a čierne kožené rukavice. Čistý Kuriér ;)."

„Riešenie naozaj dôležitých životných otázok má za následok obrovské upratovanie v živote. Prejavuje sa to napríklad umytím záchodu, ktorý čakal vyše mesiaca kým ho niekto (!) umyje. Alebo praním, ktoré sa tiež pekne dlho odkladalo (napríklad také obliečky všakže), výsadbou a presádzaním byliniek (konečne som si kúpila semená redkvičiek, takže bude úroda), vyprataním vyše týždňa odložených jedál v chladničke, vydrhnutím dlažby na balkóne ... a tak. Zaujímavé.

PS: Keď si toto teraz čítam asi po mesiaci, príde mi to, že však toto „strašidelné upratovanie" by mal človek robiť pravidelne a „automaticky" v rámci upratovania ;). Azda okrem toho balkóna ... „

No a na záver posledná perla, ktorá skutočne potrebovala byť zaznamenaná:

„Panebože, ešte som nejedla .... :(((( „

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?