Drevené piliny a Bill Gates

Autor: Dana Árvayová (Dvořáková) | 20.11.2013 o 8:00 | (upravené 20.11.2013 o 9:55) Karma článku: 7,26 | Prečítané:  849x

Jedného slnečného dňa prišiel za mnou môj manžel a povedal: „Čo si navarila žena?“ Haha, ale nie. Teda aj to, ale vtedy v skutočnosti povedal: „Žena, urob mi mydlo.“

Panebože, neuveriteľné sa stalo skutočnosťou! Môj muž, čo vždy obsmŕdal v kuchyni keď som vyvárala mydlá pre kamošky a krútil nosom nad každým voňavým olejčekom. Potom pri väčších objednávkach pre zákazníčky krútil tým nosom ešte viac a tváril sa presne tak isto, ako keď sa môj kocúr Yxus nadýchol mletého čierneho korenia. Môj muž má totiž vždy tú úplne najdôležitejšiu robotu v domácnosti - akýmkoľvek spôsobom spojenú s kuchyňou - práve vtedy, keď tam kuchtím mydlá. Takže práve vtedy musí ísť každých desať minút vyhodiť papierik do smetiaka, posunúť dekoráciu na pulte, zohriať dačo v mikrovlnke. No a to je vždy príležitosť ma informovať ako mu čpejú  olejčeky v nose alebo, že nemám používať kuchynské nádobíčko na výrobu mydiel a krémov, aj keď „on vie, že je to všetko jedlé". Ale inak sa veľmi ľúbime a máme úžasne harmonickú domácnosť. ... Keď sú mydlá odložené v skladisku. (Skladisko je bicygliareň, sklad, montážna dielňa, stolárska dielňa, šatník outdoorového oblečenia, archív dokladov, a uložisko pre dva šijacie stroje, maliarsky stojan s plátnom a rok rozrobeným obrazom na ňom, v jednom).

Ale jedného dňa sa už pohlo aj to svedomie môjho muža a s rukami po lakte od čiernej špiny z bicyklov, si prišiel vypýtať mydlo. A dostala som k tomu presné inštrukcie. Tu nie je priestor pre improvizáciu drahá. Takže do mydielka dáš jemné drevené piliny a pomarančový olej. Ale nie ten babský olejček - voňačku, ale ten olej zo šupiek pomaranča - silný čistič,  odmastňovač a riedidlo v jednom.

Challenge accepted. Bol to pocit, akoby si mydlo vypýtal sám riaditeľ Slovenského národného divadla alebo Bill Gates. Napriek tomu, že presné zloženie bolo vopred stanovené a jediné, čo sa odo mňa očakávalo bolo to zahriať a zmiešať (vytuhlo to už samé), mala som pocit, že na mojich pleciach leží váha niekoľkoročného plánovania vesmírneho letu Apollo a ja stojím pred posledným krokom. Keď konečne dorazili prachové drevené pilinky, dala som sa hneď s vervou do práce.

V zápale tvorby som môjmu mužovi vyrobila hneď dve. Vtedy vošiel muž do môjho laboratória Dr Frankensteina a začal študovať mydlá zanieteným pohľadom archeológa skúmajúceho desatisícročného chrobáka. Na tvári sa mu zračilo uspokojenie a pýcha ... na svoju ženu.

A najlepšie na záver. Môj muž doteraz mydlá šanoval a vôbec ich nepoužíval, pretože „veď sú na špinu z bicykla, nie?"

Facebook - Apple`s handmade soaps - https://www.facebook.com/ApplesHandmadeSoaps

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Uvedomuje si štát, aká bola hlboká Kočnerova nora?

Nevieme, či sledovanie novinárov bol ojedinelý prípad.

Píše Samuel Abrahám

Nie, Fico sa nezmenil. Zala fabuluje

Ad: Fico sa zmenil obsahovo aj ľudsky.


Už ste čítali?