Keď môj muž robí naprieky ....

Autor: Dana Árvayová (Dvořáková) | 5.11.2013 o 8:00 | (upravené 5.11.2013 o 9:06) Karma článku: 4,92 | Prečítané:  1137x

Po strašidelnom zážitku s klasickým mydlom od Palmolive - kedy mi z dobiela vysušených lýtok trčali celé kusy kože, ktoré v horskom vetríku vliali ako malé zástavky, a pri každom mojom pošúchaní sa okolo mňa vzniesli celé obláčiky malých bielych lupiniek (pre nezaujatého pozorovateľa, ktorý navyše celú vec musí pozorovať z veľkej diaľky, by sa to mohlo zdať ako taký filmový svetielkový obláčik okolo čarovnej víly, ale v skutočnosti to skôr vyzeralo rovnako odporne, ako keď si tučný ITčkár prehrabne husto lupinaté vlasy a na stôl sa znesie výbuch bielych lupín) - som sa rozhodla konať.

Nechcem robiť negatívnu reklamu, ani porovnávať či posudzovať. Ale malo to byť dokonca mydlo olivové. To mám za to, že po dlhom používaní mojich mydiel, a najnovšie aj super kamilkového „detského" mydielka z Arménska, som sa na výlete ulakomila na vlastné pohodlie, a z dôvodu znižovania váhy v batohu, som zabalila iba jedno mydlo, a to zrovna toto. A možno to mám ešte aj za to, že Jožimu furt strkám pod nos tie svoje výtvory, a on chudák, funguje ako nárazník prvého kontaktu. A potom si natruc kúpil henten Palmolive. Mňa skoro rozdraplo v obchode! Neveriacky pozorujúc ono mydlo na pokladničnom páse a s narastajúcou panikou ako sa nezadržateľne približovalo k pokladničnej hrane, odkiaľ je už len cesta cez čítačku kódov. Konfrontovaná so skalopevným odhodlaním svojho manžela som sa nezmohla ani na histerickú scénu. A tak zrazu ku všetkým mojim kokosovým, kamilkovým, ovseným, hroznovým, rozmarínovým a nechtíkovým, (áno, používam všetky naraz, takže mám v kúpeľni takú špeciálnu misku, kde sa pekne všetky po použití odkladajú a sušia, čo predpokladám nerví môjho muža do biela), pribudol svetlozelený votrelec.

Keď už sme pri tom, čo nerví môjho muža do nepríčetna, tak to je niečo iné. Je to používanie kuchynských mixérov a misiek na výrobu mydiel a krémov. Tak to ho vie doviezť za hranice únosnosti. Vtedy mi vytrhne ponorný mixér z ruky, krém nekrém, a so zarputilým výrazom odhodlaného vraha ho drhne v dreze. A potom ho s grandióznym pohybom postaví na miesto kam patrí a so znovunadobudnutým pocitom božského kľudu odíde. Dokonané.

Takže to iba k osvetleniu činu môjho muža, keď do našej domácnosti kúpil mydlo. Ale ono by to bolo aj na celý článok, ktorý by mal napísať on sám, pretože niečo s nadpisom „Ako som kúpil mydlo v obchode" sa NEDÁ vysvetliť jednou vetou.

No a za to všetko, za všetku moju dobrotu samozrejme, mi z večera do rána z toho obeleli nohy a začala som sa lieniť ako had. Príšerné! A dosť. Je treba konať. A tak na svet prišli dve novučičké nové mydielka, ktoré ja pre ich zloženie volám Liečivky. Jedno je nechtíkové a druhé kamilkové. Obe obsahujú silné výluhy z kvetu nechtíka alebo rumančeka kamilkového. Vďaka zvýšenému množstvu vody, musí potom mydielko zrieť približne týždeň, aby nadobudlo správnu tvrdosť, schopnosť mydliť a robiť penu, a patričnú váhu. Takto sa dosiahne v mydle akýsi nasýtený stav liečivých vlastností byliniek (čiže voda s určitým veľkým množstvom účinnej látky sa čiastočne vyparí a tým pádom ostane rovnaké množstvo látky v oveľa menšom množstve vody). Okrem liečivého výluhu sú v mydielku aj samotné bylinky, ktoré pôsobia peelingovo a masážne, a dodávajú mydlu jedinečný dizajn. V nechtíkovom mydielku je navyše špeciálny tzv. nechtíkový olej. Sú to v panenskom ľanovom oleji niekoľko týždňov vymacerované kvety nechtíka lekárskeho. Takže ak chcete dostať nechtíkovú bombu, nech sa páči sadnite si.

Myslím, že táto rada Liečiviek má svoju budúcnosť. A tú práve testujem na sebe v podobe pravidelného používania oboch mydiel. A zatiaľ je dobre, zatiaľ mi nohy nezbeleli.

Liečivka kamilková 3

Liečivka kamilková

Liečivka kamilková 2

 

PS: Tento článok nie je proti mydlám a výrobkom Palmolive. Verím, že pre neproblematickú pleť či pokožku, sú mydlá Palmolive vhodným a dobrým mydlom. Sama dokonca používam jeden druh tekutého.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Uvedomuje si štát, aká bola hlboká Kočnerova nora?

Nevieme, či sledovanie novinárov bol ojedinelý prípad.

Píše Samuel Abrahám

Nie, Fico sa nezmenil. Zala fabuluje

Ad: Fico sa zmenil obsahovo aj ľudsky.


Už ste čítali?